Ochutnávka Svatomartinských vín 2016

která proběhla v sobotu 12. listopadu večer

Ano, i letos obec připravila ochutnávku Svatomartinských vín. Sic píšu obec, ale jmenovitě ochutnávku připravili hlavně pan starosta Lukáš Nedvěd a pan místostarosta Josef Kolomazník, kteří kromě jiného v pátek před sobotní ochutnávkou na den svatého Martina sami navštívili všechna česká vinařství, kterým se letos podařilo získat značku "Svatomartinské víno", a víno nakoupili a přivezli do Dolní Krupé. Tradičně byla totiž zdejší ochutnávka zaměřena výhradně na vína z vinařské oblasti Čechy, a proto se i podařilo zkompletovat všechna letošní česká Svatomartinská vína. Navíc byla ochutnávka rozšířena i o některá letošní česká mladá vína. Nebudu zde nyní výčet nabízených vín uvádět, najdete ho ve fotogalerii odkazované obrazovou upoutávkou na konci tohoto článku. 

Svatomartinská a mladá vína jsou vlastně dosti specifickým druhem vín. Nemusí vyhovovat každému, nelze v nich ještě hledat komplexnější chutě nebo zakulacenou sametovou zralost. Tato vína, pokud se podaří, nabídnou ale výraznou lehkost a svěžest jak v chuti, tak i vůni. A jsou tak vysoce pitelná a přinášejí příjemný zážitek.   

Protože na faře právě probíhá výmalba místností, koštovalo se letos v Dolní Krupé v prostorách budovy krapet novější, a to ve staré škole. Místo kachlových kamen tedy bylo potřeba roztopit kamna trochu modernější, ovšem přikládalo se opět pěkně dřevěnými polínky tak, jak loni na faře. A ani letos nechyběl oblíbený sortiment slaných pochoutek k vínu. A ani letos nechyběly svatomartinské skleničky a ani letos nechyběli návštěvníci degustátoři a ani letos nechyběla dobrá nálada... 

Datum vložení: 16. 11. 2016 18:28
Datum poslední aktualizace: 14. 1. 2025 16:31
Autor: Správce Webu

Mohlo by vás zajímat