
Uspávání broučků
dětmi z mateřské školky
Celý měsíc říjen se děti z naší školičky těšily na "Uspávání broučků". Proto si vyrobily svého broučka z borových šišek a podobných součástek a uložily ho do postýlky z mechu prozatím u sebe ve školce. Nacvičily také pásmo "Večerníček", které předvedly v den "Uspávání broučků" (24.10.2012) rodičům po třídní schůzce.Po vystoupení pak s rodiči vyráběly papírové broučky do oken...
...a pak ještě před setměním mohlo již začít pravé uspávání v přírodě s lampionovým průvodem.
Děti si vzaly své šiškové broučky, své rodiče i své lucerničky a lampiony a jejich průvod zamířil do oblíbených břízek. Tady broučkům i zatancovaly, aby se jim dobře usínalo. Procesí pak nakonec doputovalo do farské zahrady, kde čekalo skutečné překvapení. Z břečťanem obrostlých dvírek na nás vykoukla "broučkova maminka", která všechny přivítala a již si donesené broučky i s postýlkami ukládala do maličké lesní chaloupky.
Vešli se všichni !
Byl nejvyšší čas. Na víkend už hlásí mráz a každý by si měl najít útulné místo v pařezu, za kůrou, pod kamenen nebo pod listím, kde půjde bezpečně přespat do jara.
Všem našim broučkům jsme tedy posvítili na cestu, zazpívali broučkovu ukolébavku a dali dobrou dlouhou noc.
Budeme se těšit na jaro, až broučky z naší maličké lesní chaloupky zase probudíme !
Datum vložení:
24. 10. 2012 15:13
Datum poslední aktualizace: 26. 6. 2025 15:22
Datum poslední aktualizace: 26. 6. 2025 15:22